Ознака: Франција

Вести

Франција го премина прагот од 3.000 смртни случаи од КОРОНА ВИРУСОТ

Франција го премина прагот од 3.000 смртни случаи од КОРОНА ВИРУСОТ Франција денеска го помина прагот од 3.000 смртни случаи од почетокот на епидемијата со коронавирусот. Во последните 24 часа […]

Вести

АЛАРМОТ Е ВКЛУЧЕН: Во Франција за само 24 часа 800 нови случаи на коронавирус и вртоглава бројка на починати лица

Европа е „епицентарот“ на пандемијата на коронавирусот, според СЗО. Во Франција, само за 24 часа има 800 нови случаи на заболени, јави дописникот на МИА. Иако земјата започна да ги […]

Вести

Во Франција вртоглаво расте бројот на заболените од новиот коронавирус

Два нови смртни случаи и 157 нови потврдени случаи на заболени од новиот коронавирус во Франција, јави дописникот на МИА. Со новите заболувања, бројот на инфицирани во Франција од крајот […]

Вести

Расте бројот на заболени во Франција, потврдени 38 случаи на коронавирус

Бројот на потврдени случаи со коронавирус во Франција во последните 24 часа се зголеми повеќе од двојно, изјави францускиот министер за здравство Оливие Веран, посочувајќи дека од 18 е зголемен […]

Вести

Франција: Потврден петти случај на заразен со новиот коронавирус

Франција го потврди петтиот случај на инфекција со коронавирус од Кина и станува збор за е за ќерка на 80-годишник веќе хоспитализирана со истата дијагноза, изјави синоќа министерката за здравство […]

Вести

Франција загуби спор од свои државјани бидејќи не го решила загадувањето

Ова е прв случај од ваков вид, во кој Фарида (52) и нејзината 16 годишна ќерка ја тужеле државата Франција за влијанијата од живеењето близу париската обиколница. Мајката и ќерката […]

Живот

Во животот има само една голема љубов!

Со својот карактер кој на прв поглед изгледа безгрижен, Фредерик Бегбеде изнесува доста горчливи вистини за животот на модерниот човек во големиот град. Овој француски писател го споделува своето размислување […]