Ознака: цеца ражнатовиќ

Сцена

Станува пејачка: Ќерката на Цеца снима песни, а чекајте да го слушнете нејзиното уметничко име!

„Сите во  домот ја обожаваме и  со  задоволство го слушаме новиот албум на Ана Николиќ и  тоа е правецот кој  на Таша одлично  би и  прилегал“, изјавила ЦецаСите кои  ја […]

Сцена

ВИДЕО: Цеца го развеа македонското знаме на концертот во Лондон!

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа одржа концерт во Лондон, прв во нејзината кариера.Според присутните на концертот таа направила незаборавна атмосфера, а на видео снимките се гледа како Цеца на […]

Сцена

Лајкови од сите страни: Кога ќе видите како Цеца се дотерала за концертот во Лондон, нема да ви биде добро!

Цеца Ражнатовиќ прв пат одржа концерт во Лондон. Пред самиот настап, таа објавила фотографија од стајлингот.-Во автомобил, на пат за концерт – напишала Цеца. За само еден час, Цеца собрала […]

Сцена

Прв пат: Цеца проговори за Драгана Мирковиќ!

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ проговори за односот со колешката Драгана Мирковиќ и открила дека би соработувала со пејачката.Признава дека не размислувала за дует со Драгана, бидејќи како што вели […]

Сцена

Познато е што мисли Цеца за 11 години постарото момче на Анастасија!

Иако Анастасија Ражнатовиќ и Милош Теодосиќ сѐ уште не ја потврдиле веста дека се во врска, медиумите направија целосна реконструкција на шушкањата дека меѓу ќерката на фолкерката и еден од […]

Живот

Видео што се криеше цели 16 години: „Истрчав до сепарето и видов крв на левото око на Жељко кое беше затворено. Забите му беа искршени…“

Поминаа 16 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, но јавноста понатаму ја интересира кој е вистинскиот одговорен за неговото убиство.Тој 15. јануари 2000. година пред хотелот „Интерконтинентал“, околу 17 […]

Сцена

Како Цеца Ражнатовиќ во 2016 година стана Цеца Величковиќ?

Балканската музичка ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе одржи концерт во Варна, Бугарија, а тамошните организатори настапот го најавиле со песните „Кукавица“ и „Трепни“.И тоа не би било толку чудно, доколку […]