Ознака: црна хроника

Балкан

Познат фудбалер изврши самоубиство во стан во Белград

Познат фудбалер изврши самоубиство во стан во Белград. Си пукал со пиштол во глава Некогашниот фудбалски репрезентативец на Југославија Милјан Мрдаковиќ извршил самоубиство во станот на неговата девојка. Седејќи на […]

Црна хроника

Попладнево пресметка со калашњикови во Бутел

Попладнево пресметка со калашњикови во Бутел Според информациите се пукало од две возила, по кои полицијата се уште трага. Нема информации за ранети или загинати. На местото на настанот, се […]

Црна хроника

Гевгелија: Загина мотоциклист по судир со трактор

Гевгелија: Загина мотоциклист по судир со трактор Во сообраќајна несреќа на улицата „Јосиф Јосифовски“ во Гевгелија животот го загуби 73 годишниот З.П. од Гевгелија. Тој во моментот на несреќата загинатиот […]

Црна хроника

Поднесени 84 кривични пријави поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија

Поднесени 84 кривични пријави поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија СВР Тетово, Битола, Куманово, Струмица и СВР Охрид поднесоа 84 кривични пријави против И.Ш.(22), Е.С.(33), двајцата од […]