Ознака: црна хроника

Црна хроника

Паника во главниот град, гореше Ауди

Три непознати лица ноќеска опожариле патничко моторно возило „Ауди“ со скопски регистарски ознаки сопственост на Ф.Ф. (55) од Скопје на ул. „Христијан Тодоровски Карпош“.Сторителите откако биле забележани од пријавителот избегале […]

Црна хроника

Трагедија: Загина жена во тешка сообраќајка на патот Штип-Кочани

Една жена го загуби животот, а три лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на крстосницата од магистралниот пат Штип-Кочани со ул. „Брегалничка“.Во несреќата учествувале „Опел […]

Црна хроника

Трагедија: Почина двегодишно девојче, се лизнало на мраз

Двегодишно девојче од селото Јажинце, општина Јегуновце, починало како последица на несреќен случај додека играло околу чешмата во дворот од нејзината куќа во селото, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан […]

Црна хроника

Затвор за Македонец во Шведска: „Ја убив зошто сакаше да се разведе од мене“

Битолчанецот Киро Тошевски, кој живее во Шведска, во вторник е осуден на 18 години затвор за убиство на својата сопруга Весна, која ја избодел до смрт во гаража во шведскиот […]

Црна хроника

Сообраќајна несреќа: 7-годишно дете прегазено во Бутел

Сообраќајна несреќа во која тешко повредено е 7 годишно дете се случила вчера околу 12:30 часот во скопски Бутел.Од полицијата информираат дека автомобил непозната марка управуван од засега непознато лице […]

Црна хроника

Две лица се повредени во сообраќајка во близина на Куманово

Две лица се повредени од кои едното потешко, во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Куманово-Крива Паланка, во близина на Куманово, соопшти денеска МВР.Несреќата се случила во […]

Црна хроника

Триесет и шестгодишна велешанка пронајдена мртва во Лондон

Македонска државјка (36) со потекло од Велес била пронајдена мртва изминатиов вторник во нејзиниот стан во Лондон. Нејзината цимерка, исто така Македонка им ја соопштила веста на нејзините родители во […]

Црна хроника

Страшна сообраќајка: Со Застава удрил во пешак и го усмртил

Седумдесет и осум годишниот Ф.В. од скопско ’Ржаничино попладнево го загуби животот во сообраќајна несреќа која околу 17:30 часот се случила на главната улица во селото.Според информациите пренесени во медиумите, […]

Црна хроника

Петорица скопјани добија кривични пријави поради недозволена трговија со дрога

СВР Скопје реализираше четири одвоени случаи на недозволена трговија со дрога, за кои до надлежното Основно јавно обвинителство кривично се пријавени пет лица од Скопје.Како што соопшти денеска МВР, во […]

Црна хроника

Експлозија во Маџари – оштетени се прозорци и автомобил!

Во скопската населба Маџари изутринава 15 минути по полноќ на улицата „Анри Барбис“ се слушнала силна детонација од експлозивна направа од која биле оштетени прозорци од куќата, сопственост на Д.С.(56) […]

Црна хроника

Сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

На магистралниот пат Охрид-Кичево, вчера во 8:20 часот во близина на местото викано „Разделна“, се случила сообраќајна незгода во која 58-годишниот Н.Д. од Прилеп, управувајќи товарно моторно возило „Фургон“ со […]

Црна хроника

На ист ден, од исто место: Исчезна девојче, а по неколку месеци исчезна и нејзиниот брат

Во полициската станица во Центар, вчера од страна на Меѓуопштинскиот центар за социјална работа доставено е писмено известување, пријава, дека од 26 мај годинава од ул. „Васил Главинов“ во Скопје, […]