Ознака: црна хроника

Црна хроника

Загина пред очите на родителите: Детали за трагедијата на автопатот Велес-Скопје

Дваесет и осум годишната Марија М. од Скопје го загуби животот синоќа околу половина час по полноќ во сообраќајна несреќа на автопатот Велес-Скопје пред населбата Отовица.Од МВР денес информираат дека […]

Црна хроника

Драма на Табановце: Во куфер откриена непозната растителна материја

Четириесет и четиригодишен струмичанец бил уапсен на пет километри од граничниот премин Табановце неколку часа откако избегал од автобусот со кој патувал.Откако автобусот пристигнал на граничниот премин, тој забележал дека […]

Црна хроника

Страшна несреќа: Девојка со хеликоптер донесена во болница

Страшна несреќа се случи во текот на вчерашниот ден на Попова Шапка, поточно на Титов Врв.Полицијата денеска информира дека во 13 часот и 25 минути било пријавено дека на планината […]

Регион

Тага и непребол – 6 месеци без малиот ангел, кој ѕверски беше силуван и убиен

Владица Рајковиќ (28) од селото Вратарница, во близина на Зрењанин, кој на 9 јули ја силуваше, а потоа и уби 3,5 годишната Анѓела Стефановиќ, вратен е во затвор од набљудување […]

Црна хроника

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка кај Колари

Сообраќајна несреќа на магистралниот пат Кичево –Гостивар се случила вчера кај село Колари.Патничко моторно возило Мерцедес со охридски регистарски таблички излегувало од локалниот пат кој води во с. Колари при […]

Црна хроника

Трагедија во Теарце: Прегазена е тинејџерка

Осумнаесет годишната М.Ј. од Теарце вчера била прегазена на регионалниот пат Јажинце-Тетово, во ТеарцеОд СВР Тетово информираат дека во девојката околу 19 часот удрил автомобил „Шкода Фелиција“ со тетовски таблици, […]

Црна хроника

Едно лице тешко повредено во пукотница во Охрид

Едно лице е потешко повредено во пукотница што синоќа некаде пред полноќ се случи во угостителски објект напроти централната пошта во Охрид.Портпаролот на СВР Стефан Димоски ја потврди информацијата, со […]

Црна хроника

Верижна сообраќајка кај Нова Железничка

Попладнево во Скопје се случи верижна сообраќајка кај Нова Железничка станица, поточно кај супермаркетот „Веро“.Попладнево во Скопје се случи верижна сообраќајка кај Нова Железничка станица, поточно кај супермаркетот „Веро“. Според […]

Црна хроника

Паника во главниот град, гореше Ауди

Три непознати лица ноќеска опожариле патничко моторно возило „Ауди“ со скопски регистарски ознаки сопственост на Ф.Ф. (55) од Скопје на ул. „Христијан Тодоровски Карпош“.Сторителите откако биле забележани од пријавителот избегале […]

Црна хроника

Трагедија: Загина жена во тешка сообраќајка на патот Штип-Кочани

Една жена го загуби животот, а три лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на крстосницата од магистралниот пат Штип-Кочани со ул. „Брегалничка“.Во несреќата учествувале „Опел […]