Ознака: Шилегов

Избор на уредникот

Артан Груби: „УЧК ја води владата на Република Македонија“

Артан Груби: „УЧК ја води владата на Република Македонија“ Си реков да ве потсетиме. Вакво потценување, под*бавање и тоа јавно од страна на Груби ретко се гледа. Си ги измачка […]

Скопје

ОТВОРЕНА СЕНЗОРНА СОБА ЗА ДЕЦА СО АТИПИЧЕН РАЗВОЈ ВО ГРАДИНКАТА

ОТВОРЕНА СЕНЗОРНА СОБА ЗА ДЕЦА СО АТИПИЧЕН РАЗВОЈ ВО ГРАДИНКАТА Градот Скопје и Општина Бутел изминатиов период адаптираа и опремија сензорна соба за деца со атипичен развој во градинката „11 […]

Вести

Шилегов го нарече Мисајловски (кендо) „шарлатан“

Шилегов го нарече Мисајловски (кендо) „шарлатан“ Шилегов, во вечерашното гостување на ТВ 24 употреби навредливи зборови за потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски Кендо, откако тој пак него го обвини дека […]

Скопје

Шилегов како на Вембли, нема да дозволи „Шпански скали“

Шилегов како на Вембли, нема да дозволи „Шпански скали“ ШИЛЕГОВ: НАМЕСТО ДА ГРАДИМЕ ЗГРАДИ НА ПЛОШТАДОТ, НИЕ СОЗДАВАМЕ ЗЕЛЕНИЛО Градоначалникот Петре Шилегов, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и претседателката […]

Скопје

Скопје се гуши во смет. Состојба денеска, 13 април 2020

Скопје се гуши во смет. Состојба денеска, 13 април 2020 Фотографиите се на нашата редакција. На терен се уверивме како стојат работите. Немаше денеска испразнет контејнер каде што поминавме. За […]

Вести

Шилегов на Фејсбук: го рушиме „Медицинар“ за да се направи простор околу Инфективна

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, предмалку соопшти дека екипи на терен го рушат домот „Медицинар“ во кругот на Клиничкиот центар. За градежни активности во Клиничниот центар денеска информираше и министерот за […]

Tweet Бавча Фото

Најлудите твитови за „Новороденото Мече“ кое го посети градоначалникот Шилегов

Новороденчето и Петре Шилегов имаат нешто заедничко и двајцата не го памтат овој ден .. Се дел од твитовите на кои налетавме, твитер е полн со заебнциите дека Градоначалникот на […]

Македонија

За Шилегов свирежи и негодувања наместо новогодишни желби

И покрај тоа што од провладините медиуми беше прогласен за градоначалник на годината градскиот татко Петре Шилегов доживеа јавно посрамотување од граѓаните.  На новогодишната прослава на градот Скопје организирана на плоштадот […]

Македонија

Новогодишно пакетче за Шилегов од „Го сакам Водно“

Пред просториите на Град Скопје граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ денес одржа прес-конференција и му предаде новогодишно пакетче на градоначалникот Петре Шилегов. -Во него се содржани слатки подароци прикачени за […]