Ознака: јагоди

Кулинарство

Необично, но вкусно: Пробајте салата со пилешко, фета и јагоди!

Десертите со јагода се доста прочуени, но ова овошје е одлично и во салатиСостојки: 450гр пилешки гради 20гр рукола 200гр јагоди 150гр фета сирење 2 лажици власец балзамико оцет масилново […]

Занимливости

Дали сте слушнале за големата ОПАСНОСТ доколку изедете јагоди кои се сраснати една до друга?

Судејќи по сѐ можете да бидете мирни, се работи за уште една дезинформација, бидејќи на официјалните извори кои се занимаваат со безбедност на храната нема предупредување за овој вид на […]