Ознака: јајце

Занимливости

Дознајте ја вистината за најпопуларната фотографија на Инстаграм: Верувале или не, на неа има само едно обично јајце

Фотографијта која во моментов го има најголемиот број допаѓања на Инстаграм прикажува само едно обично јајце.   View this post on Instagram   Let’s set a world record together and […]

Живот

Сварете јајце, ставете му оцет и изедете го следното утро! Можеби звучи необично но ќе ви реши голем проблем

Во ерата на индустриски преработена храна, дијабетесот е се почест проблем, но за среќа постои еден начин барем малку да си помогнете себе си и да го решите овој проблем.Секако, […]