Ознака: ќерка

Сцена

Шеф Никола стана татко: „Се роди нашата принцеза“!

Познатиот готвач Никола Мишковски, кој на македонската јавност ѝ е познат како шеф Никола од кулинарската емисија „Брза кујна“ стана татко. Убавата вест тој ја соопшти на социјалните мрежи. „Се […]

Сцена

Се породи македонската убавица Катарина Ивановска- на свет донесе ќеркичка

Македонскиот модел со светска кариера Катарина Ивановска по втор пат стана мајка. Веста на Инстаграм ја сподели пејачката Тамара Тодевска. Македонската убавица доби ќерка која ќе се вика Кира, по […]

Вести

Сопругата на Маричиќ ја потпишала: Стипендијата за ќерката на Димитров е чиста

Државната комисија за спречување корупција го затвори случајот „стипендијата на ќерката на министерот за надворешни работи, Никола Димитров“ за кој била поднесена анонимна пријава, соопштија од Антикорупциска. За да се […]

Живот

Падна на колена пред жената која ја барала цел живот: Емотивна средба помеѓу мајка и ќерка после 52 години

Ен Блоџет (73) не ја видела својата ќерка Лори Јонкас откако ја дала на посвојување, а тоа се случило во септември 1965 година. Кога се одлучила на таков чекор Ен […]

Црна хроника

Ќерка на британска милионерка пронајдена мртва во базен во Мајорка (ВИДЕО)

Ќерката на британската милионерка Рејчел Клечер, Џози (18) е пронајдена мртва во базен крај вила на Мајорка по ноќ мината со пријатели. Телото на девојката е најдено во вторникот наутро, а […]

Македонија

Мерка притвор за ќерката која си ја задави мајката

Основното јавно обвинителство отвори истрага за ќерката (46 годишната А.И.) која ја задави својата мајка (74-годишната В.И.) во скопската населба Карпош. Основниот кривичен суд  на А.И ѝ одредил 30-дневен притвор. […]

Регион

Вучиќ: На ќерка ми и се закануваа со силување, а на син ми со смрт

Српскиот претседател Александар Вучиќ во утринската програма на Прва ТВ говореше за сите важни теми во Србија, за Косово, ЕУ, Железарата и заканите кон неговото семејство. –Многу е битно што […]

Живот

„Мамо, јас ти простувам“: Лекција од 3-годишно дете која треба да ја знаат сите мајки

Блогерката Мери Кетрин Бексторм имала уникатна шанса да научи нешто од нејзината тригодишна ќерка. Ви ја пренесуваме нејзината објава на Фејсбук што таа ја споделила за да ги опише резултатите […]

Живот

Врската меѓу мајка и ќерка е најмоќната емоција која постои во светот

Љубовта без граници која не слабее под никакви услови или животни промени. Ако се верува на науката, постојат причини зошто врската меѓу мајката и ќерката е една од најсилните кои […]

Магазин

Кој рускиот милијардер ја нашол својата ќерка мртва? 

Рускиот милијардер Игор Цуканов го пронајде безживотното тело на својата ќерка, 17-годишната Катја Цуканова во Лондон, за која постои сомнение дека се предозирала со дрогата позната како „Келвин Клајн3, мешавина […]