Ознака: ќерка

Вести

Сопругата на Маричиќ ја потпишала: Стипендијата за ќерката на Димитров е чиста

Државната комисија за спречување корупција го затвори случајот „стипендијата на ќерката на министерот за надворешни работи, Никола Димитров“ за кој била поднесена анонимна пријава, соопштија од Антикорупциска. За да се […]

Живот

Три лекции за љубовта кои ќерките ги учат од своите мајки

Мајките им се најдобар пријател на своите деца. Нивните совети се секогаш искрени и без оглед на тоа колку некогаш не сакаме да ги слушнеме, тие зборови се секогаш вистинити. […]

Живот

Падна на колена пред жената која ја барала цел живот: Емотивна средба помеѓу мајка и ќерка после 52 години

Ен Блоџет (73) не ја видела својата ќерка Лори Јонкас откако ја дала на посвојување, а тоа се случило во септември 1965 година. Кога се одлучила на таков чекор Ен […]

Црна хроника

Ќерка на британска милионерка пронајдена мртва во базен во Мајорка (ВИДЕО)

Ќерката на британската милионерка Рејчел Клечер, Џози (18) е пронајдена мртва во базен крај вила на Мајорка по ноќ мината со пријатели. Телото на девојката е најдено во вторникот наутро, а […]

Македонија

Мерка притвор за ќерката која си ја задави мајката

Основното јавно обвинителство отвори истрага за ќерката (46 годишната А.И.) која ја задави својата мајка (74-годишната В.И.) во скопската населба Карпош. Основниот кривичен суд  на А.И ѝ одредил 30-дневен притвор. […]

Балкан

Вучиќ: На ќерка ми и се закануваа со силување, а на син ми со смрт

Српскиот претседател Александар Вучиќ во утринската програма на Прва ТВ говореше за сите важни теми во Србија, за Косово, ЕУ, Железарата и заканите кон неговото семејство. –Многу е битно што […]

Живот

„Мамо, јас ти простувам“: Лекција од 3-годишно дете која треба да ја знаат сите мајки

Блогерката Мери Кетрин Бексторм имала уникатна шанса да научи нешто од нејзината тригодишна ќерка. Ви ја пренесуваме нејзината објава на Фејсбук што таа ја споделила за да ги опише резултатите […]