Ознака: iphone

Живот

Македонец треба да работи 76 дена, а Германец 8 за да си купи iPhone

Во последните две години Интернет порталот Веривокс истражува колку луѓе во различни земји во светот треба да работат за да си дозволат купување нов iPhone. За ова истражување пишуваше Франкфуртер […]

Технологија

Ги присилуваат да ги купат новите модели на iPhone: Луѓето бесни поради она што го прави Apple

Apple успеа да ги налути своите корисници откако објави писмо кое директорот Тим Кук им го испратил на инвеститорите. Помеѓу сѐ напишал дека новите iPhone телефони се продаваат многу малку, […]

Технологија

Батериите на ОВИЕ телефони траат најдолго!

Самсунг Германија сакаше да дознае кои телефони имаат најдобра и најдолготрајна батерија, па одлучи да спроведе еден интересен тест.Истражувачите зеле телефони од различни марки, освен iPhone 6S Plus, и вклучиле […]

Технологија

Излегоа нови слики: Блекбери 10 е копија од Ајфон 5?

На сајтот за технолошки иновации Tinhte.vn беа објавени фотографии од тенок, убаво обликуван и футуристички телефон кој неверојатно многу личи на iPhone! Станува збор за новата серија на Блекбери, која […]