Ознака: ZARA

Мода

Елеганција од Зара за Божиќ – фото

Елегантност, софистицираност и безвременост е тоа што ни го нуди Зара за престојните Новогодишни и божиќни празници. Класичните прачиња облека што се наоѓаат во нивниот најнов каталог Twelve сигурни сме […]

Мода

ZARA со елегантен изглед за овие празници

Елегантни, софистицирани и безвременски, е белегот од ZARA за престојните празници.ZARA оваа година се откажа од кичестите фустани и чипки, па за возврат ни донесе нешто поелегантно кое лесно можете […]

Мода

Модерни шалови од ZARA

Зимата веќе можете да ја почувствувате во воздухот. За да ја дочекате подготвени ви препорачуваме да се облечете убаво и топло. А секоја жена сака да изгледа модерно и убаво […]

Вести

Внимавајте: Гардеробата на ZARA опасна по вашето здравје

Според последното соопштение од страна на невладината организација за заштита на животната средина Greenpeace, во гардеробата на светски познатиот производител ZARA се пронајдени траги од токсични хемикалии кои се штетни по […]

Мода

Топ 10 вечерни чанти од Зара

 Во прилог ви донесуваме топ 10 чанти за вечерни излегувања од Зара. Овој супер бренд неодамна ја отвори најголемата Зара продавница на Балканот. Со интересната и квалитетна гардероба брзо ги […]

Мода

Опасни хемикалии пронајдени во облеката на светски познати брендови!

Еколошката организација Greenpeace пронашла опасни хемикалии во облеката на познатите модни брендови како што се Zara, Levi's и Calvin Klein. Тестирањата покажале дека производите на Zara содржат хемикалии и бои […]