Торонто ја победи Атланта. Антиќ успеа да оствари пет поени

Атланта беше совладана од екипата на Торонто со 126:115, која ја забележаа шестата победа во низа.Перо Антиќ одигра 17 минути и успеа да уфрли пет поени. За тој период, Антиќ успеа да запише и три дефанзивни скокови и една асистенција. Најдобар во тимот на Атланта беше Џеф Тиг со дабл-дабл учинок од 24 поени и 12 асистенции.
Предводник до победата на Торонто беше Демар Дерозан со 27 поени.
НБА резултати:
Шарлот – Портланд 97:105
Кливленд – Вашингтон 113:87
Орландо – Голден Стејт 96:111
Филаделфија – Бруклин 91:99
Далас – Њујорк 109:102
Атланта – Торонто 115:126
Детроит – ЛА Клиперс 98:104
Хјустон – Сакраменто 102:89
Минесота – Милвоки 86:103
Оклахома Сити – Јута 97:82
Сан Антонио – Индијана 106:100
Феникс – Денвер 120:112
ЛА Лејкерс – Мемфис 93:99.Перо Антиќ одигра 17 минути и успеа да уфрли пет поени. За тој период, Антиќ успеа да запише и три дефанзивни скокови и една асистенција. Најдобар

Пронајдете не на следниве мрежи: