Трагедија по настапот: Во сообраќајка загина младата пејачка!

Пејачката на бендот LADIES′ CODE- ЕunB почина во сообраќајка која се случила во среда наутро.Пејачката била на возраст од 22 години, а во автомобилот со неа биле и останатите девојки во бендот. Две од нив се во тешка состојба додека две девојки и менанџерот и стилиистот се неповредени. 
„По настапот во градот Даегу на 2-ри септември, групата тргнала назад во Сеул. Околку 2 часот наутро имале несреќа. За жал младата EunB во тој момент починала. Никој од нас не може да заздрави од овој шок, сите сме многу тажни. Им се извинуваме на фановите и на сите кои оваа вест тешко ја примија.“ стои во официјалното соопштение. Пејачката била на возраст од 22 години, а во автомобилот со неа биле и останатите девојки во бендот. Две од нив се во тешка состојба додека две дев

Пронајдете не на следниве мрежи: