ТРАГЕДИЈА: Почина една од најубавите светски тенисерки!

Руската тенисерка Виолета Дегтиарева  почина за време на тренинг од срцев удар.Младата тенисерка не се чувствувала добро за време на тренингот, а последиците беа кобни.
„Твоето срце може да се одмори во мир“ – напиша нејзината колешка Анастасија Вдовенцова на својот Фејбсук профил, кога дознала за трагедијата.
Виолета Дегтиарева беше на 1084 место на ВТА листата, а нејзин нависок пласман бил 947 место. Најголем успех постигна на турнирот во Анталија, кога во 2013 година стигна до четвртфинале.
 Младата тенисерка не се чувствувала добро за време на тренингот, а последиците беа кобни.
„Твоето срце може да се одмори во мир&ldquo

Пронајдете не на следниве мрежи: