Трагедија во Чаир: прегазени две деца

Loading...

Велешанец, вчера попладне, прегазил две деца на улица Скопје, а едно од нив е задржано на лекување во Ургентниот центар, соопшти МВР.Трагичниот настан се случил околу 17 часот на улицата Пере Тошев во скопската населба Чаир, кога Т.С. (36) со неговиот „форд ескорт“ налетал на двете дечиња.
Со возило на Итната помош тие биле префрлени во Градската болница од каде поради сериозноста и тежината на повредите едното било префрлено во Ургентниот центар. Засега нема информации околу тежината и карактерот на нивните повреди.
Од скопската полиција соопштија дека нивна екипа извршила увид но засега нема детали за причините.Трагичниот настан се случил околу 17 часот на улицата Пере Тошев во скопската населба Чаир, кога Т.С. (36) со неговиот „форд ескорт“ на

loading...