ТРАГЕДИЈА ЗА МУЗИЧКИОТ СВЕТ: Почина легендарниот Кемал Монтено!

Кемал Монтено починал денес во 11 часот во Загреб, пишува босанскиот весник „Дневни аваз“.Оваа информација синот на Монтено му ја потврдил на пејачот Халид Бешлиќ, кој е нивен семеен пријател.
И неговиот менаџер ја потврди оваа вест, истакнувајќи дека пејачот починал утрово во болница, поради компликација по трансплантацијата.
Монтено со денови се наоѓаше во загрепскиот клинички центар поради покачена температура, која никако не му се спуштала.
Кемал Монтено пред две години доживеа инфаркт, а со години одеше на дијализа поради проблеми со бубрезите.
Од весникот наскоро најавуваат повеќе информации.Оваа информација синот на Монтено му ја потврдил на пејачот Халид Бешлиќ, кој е нивен семеен пријател.
И неговиот менаџер ја потврди оваа в

Пронајдете не на следниве мрежи: