Трагедија: Загина бизнисмен и неговото семејство

Во хеликоптерска несреќа во бразилската држава Сао Паоло загинаа пет лица.Во хеликоптерот патувало семејството на бизнисмен, кој во болница во Сао Паоло го пренесувал своето двегодишно дете, кое имало со висока температура. Семејството, кое божиќните празници ги минувало во рисорт на океанското крајбрежје, го изнајмило хеликоптерот.
Од засега непознати причини пилотот ја загубил контролата врз управувањето со леталото, а машината се урнала на земјата само на пет километри од местото на полетувањето и веднаш се запалила.
Сите патници во хеликоптерот загинале. Полицијата отвори истрага за случајот.Во хеликоптерот патувало семејството на бизнисмен, кој во болница во Сао Паоло го пренесувал своето двегодишно дете, кое имало со висока

Пронајдете не на следниве мрежи: