УБЕДЛИВО НАЈДОБРО: Сос за скара со кафе и бурбон!

Приготвувате скара, а сакате да биде уште повкусна? Ви предлагаме да го искористите кафето за да направите превкусен сос за скара. Ќе ви бидат потребни околу 20 минути, а вкусот е феноменален.Потребни состојки:
Една шолја сварено, јако кафе
½ шолја бурбон
½ шолја кафеав шеќер
½ шолја соја сос
1 шолја кечап
2 лажички јаболков оцет
2 лажички сол
4 чешлиња бел лук
1 главица ситно исечкан кромид
Малку маслиново масло
Доколку сакате полуто, може да ставите една лута пиперка
Начин на подготовка:
Сите овие состојки гответе ги на тивок оган, околу 20 минути, а потоа испасирајте ги во блендер. Овој прелив можете да го чувате во тегла околу 2 недели.Потребни состојки:
Една шолја сварено, јако кафе
½ шолја бурбон
½ шолја кафеав шеќер

Пронајдете не на следниве мрежи: