УТРИНСКО СМУТИ ОД ЛИМОН И БАНАНА – што може да биде поздраво за добро утро?!

Ова свежо смути толку лесно и брзо се подготвува што ќе посакате да го правите секој ден. Пробајте го за појадок и ќе имате енергија и добро расположение во текот на целиот ден. Бадемовото млеко претставува здрава алтернатива за млекото од животинско потекло. Содржи голем број на незаситени масти. Железо, бакар, калиум и витаминот Б од бадемот позитивно влијаат на квалитетот на крвта, коските, ги хранат нервните келии и го зајакнуваат срцето и црниот дроб.
 Лимонот помага во чистење на организмот, ја регулира киселоста во организмот и го подобрува варењето. Лимонот спаѓа во неутрални намирници и одлично се комбинира со сите останати состојки.
Велат дека вода со лимон наутро е добро за вас, но еве што не ви кажале – Погледнете на следниот ЛИНК
Бананата е богата со витамини и минерали (железо, калиум, калциум, магнезиум, витамин Ц, Б6 и Б12), поволно делува на нервите, стомакот, цревата, крвните садови и имунолошкиот систем, ни дава енергија. 
Подготвени ли сте за диета со банана: Прочитајте ТУКА
Бадем, лимон и банана – што може да биде поубаво и поздраво за добро утро?
Начинот на подготовка за утринско смути од лимон и банана погледнете го на НАЈАДИСЕ.МКБадемовото млеко претставува здрава алтернатива за млекото од животинско потекло. Содржи голем број на незаситени масти. Железо, б

Пронајдете не на следниве мрежи: