Видео: 9-годишно момче извлекло ЧУДОВИШТЕ од реката: Страшното суштество има 272 килограми

Неверојатната снимка ја поглднале околу 150.000 луѓе кои му се восхитуваат за храброста на ова момче.Кеган Ротман (9) ловел риби со својот татко на реката Фрејзер кога фатил риба тешка 272 килограми. Таа за малку ќе го повлечела во водата бидејќи е многу пати поголема и посилна од него.
Таткото Ден и вдичот Бен Трејнер со заеднички сили после еден час и 45 минути успеале да го совладаат ова огромно створение.
Ова неверојатно видео кое е забележано во Канада собрало скоро 150.000 прегледи за само неколку дена.
Не пропуштајте да го погледнете и вие:

Кеган Ротман (9) ловел риби со својот татко на реката Фрејзер кога фатил риба тешка 272 килограми. Таа за малку ќе го повлечела во водата бидејќи е

Пронајдете не на следниве мрежи: