Видео: Даде гол па исчезна некаде зад рекламите…

Loading...

Коритиба го совлада Сао Паоло со 3:1, а херој на тимот беше Џоел, кој откако даде гол исчезна зад рекламите. Џоел беше стрелец на два гола, а прославата на вториот погодок можеше скапо да го чини. 
Откако ја затресе противничката мрежа, фудбалерот на Коритиба ги прескокна рекламите и потоа исчезна, односно падна во дупка. Редарите се обидоа да го предупредат и да го спречат во намерата, но безуспешно. 
Па така четири минути пред крајот на натпреварот тој направи вистински хаос на теренот. 
Погледнете го видеото. 

 
Џоел беше стрелец на два гола, а прославата на вториот погодок можеше скапо да го чини. 
Откако ја затресе противничката мрежа, фудбал

loading...
Loading...