Видео: Голот на Ибраими против Данска, проследен од коментатор на „Goal.com“

Фантастичниот погодок на Ибраими спореден како мајсторија на големата фудбалска ѕвезда, Лионел Меси.Мајсторијата на нашиот репрезентативец на мечот со Данска се најде на официјалниот канал на „Youtube“ на најпрестижниот фудбалски медиум во светот, „Goal.com“.
Голот на Ибраими на мечот со Данска, каде тргна од сопствената половина, па стигна до противничкиот за дури и да ја погоди мрежата се најде во најдобрите светски голови.
„Тоа е апсолутно неверојатно… “ беше дел од коментарот на видео прилогот на „Goal.com“.Мајсторијата на нашиот репрезентативец на мечот со Данска се најде на официјалниот канал на „Youtube“ на н

Пронајдете не на следниве мрежи: