ВИДЕО: Група момчиња забележале како насилник ја тепа сопругата, па одлучиле да го казнат!

Тројца храбри момчиња од Оклахома, решиле да ѝ помогнат на една жена која била тепана од страна на сопругот сред бел ден на паркинг. Насилниот маж ја тепал со помош на светилка.Не можејќи да останат имуни на насилството на мажот, тие решиле да помогнат и во повеќе наврати почнале да го удираат, по што бил принуден да избега од местото на анстанот. Ова видео веднаш стана хит на социјалните мрежи, а на крајот се дознало дека насилникот е и поранешен полицаец.
Имено, Даглас Бекам (52), во моментов се наоѓа во затвор во кој некогаш служел како претставник на законот, но неговите надредени не сакале на медиумите да им откријат поради што бил отпуштен од служба во 2011 година.
Во декември 2014 година, Бекам веќе еднаш бил уапсен поради семејно насилство (тогаш ја нападнал сопругата со чекан), но случајот никогаш не стигнал до суд.

Бекам и неговата сопруга денес живеат како бездомници, а нивната кавга наводно започнала откакотој одбил да ѝ купи на сопругата јадење од ресторанот за брза храна што се наоѓал во близина.
Погледнете го видеото:
Не можејќи да останат имуни на насилството на мажот, тие решиле да помогнат и во повеќе наврати почнале да го удираат, по што бил принуден да избег

Пронајдете не на следниве мрежи: