Видео: „Луд навивач“ се симна на теренот и почна да игра, а потоа му се придружи и Ѓоковиќ

Најдобриот тенисер на светот беше видно расположен после победата во второто коло на US Open.Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми го совлада Австралијанецот Хајдер Мауер во второто коло и после 90-тата минута се пласираше во следната рунда на US Open. По завршувањето на мечот за време на победничкото интервју Новак беше прашан дали на трибините го забележал навивачот кој играл и ја забавувал публиката, на што Новак потврдно одговори.
– Се сеќаван на него уште пред 7 години. Го знам тој лик, тој е прав играч, само не знам како може во вакви услови на голема влажност да носи толку маици. Чевеку ти благодарам што играш за мене и што сите нас не забавуваш – рече Ѓоковиќ по завршетокот на мечот.
Тоа на ексцентричниот навивач му беше знак да се симне на теренот, каде по тактовите на музиката која беше пуштена почна да игра, а набрзо му се придружи и Новак, кој уште еднаш покажа зошто го сметаат за најголем шоумен меѓу тенисерите.
Воодушевениот навивач потоа го прегрна Новак и му подари маица со мотиви на Њујорк.
Погледнете и самите како изгледаше танцот на Новак со „лудиот“ навивач:

Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми го совлада Австралијанецот Хајдер Мауер во второто коло и после 90-тата минута се пласираше во следната рунда н

Пронајдете не на следниве мрежи: