ВИДЕО: НОВАК ЃОКОВИЌ за ПРВ ПАТ на МТВ Европските музички награди 2015

Синоќа во Милано по 22-ри пат се одржаа Ем-ти-ви Европските музички награди, каде еден од презентерите на наградите беше и Новак Ѓоковиќ, кој го соопшти победникот во категоријата најдобар хип-хоп изведувач. Наградата ѝ припадна на Ники Минаж, а таа не беше таму за да ја подигне лично. Погледнете како помина Ѓоковиќ.

Пронајдете не на следниве мрежи: