Видео: Обама го прекина својот говор за да и помогне на трудница

Обама и излезе во пресрет на трудница на која и се слоши во текот на неговиот 25 минутен говор во Белата Куќа.Кармел Алисон која боледува од дијабетис тип1, почна да се клати зад Обама, додека тој го држел својот говор.
Во тој момент Обама го прекина говорот, и ја придржи жената со зборовите: „Добро си, те држам.“
Потоа, на помош дошла друга жена, а Обама се пошегувал на сопствена сметка: „Ете што се случува кога зборувам толку долго.“

Жената подоцна на Твитер му се заблагодари на Обама: „Добро сум, само малку имав мала вртоглавица. Благодарност до Барак Обама кој ми помогна.“
Погледнете го видеото:

Кармел Алисон која боледува од дијабетис тип1, почна да се клати зад Обама, додека тој го држел својот говор.
Во тој момент Обама го прекин

Пронајдете не на следниве мрежи: