Видео: Палачинки БЕЗ БРАШНО – Тие се сосема ЗДРАВИ и совршени

Се што е потребно е: 2 јајца, 1 банана, малку цимет…Палачинките на секој му се „сладок грев“. Сепак во овие кои се прават без брашно можете да уживате без ниту малку грижа на совест, а и вагата ќе ви биде благодарна.
Се што е потребно е:
– 2 јајца
– 1 банана
– малку цимет
Подготовката на овие здрави палачинки погледнете ја во видеото на следната страна:

 

Овие палачинки се потполно здрави, а и совршени!
Posted by najadise.mk on Tuesday, December 22, 2015

Палачинките на секој му се „сладок грев“. Сепак во овие кои се прават без брашно можете да уживате без ниту малку грижа на совест, а и

Пронајдете не на следниве мрежи: