Видео: Почина негативецот со челични заби од серијалот „Џејмс Бонд“

Loading...

Актерот Ричард Киел почина во средата попладне во болницата Свети Агнес во Калифорнија, на 75 години.Обожавателите засекогаш ќе го паметат по неговата улога на негативецот со челични заби со името Ајкула, кој глумеше во филмот „Шпионот кој ме сакаше“, десетиот дел од серија филмовите за тајниот британски агент од тајната служба MI6, Џејмс Бонд. Тоа беше улогата која ја обележа неговата актерска кариера.
Ричард е познат и по улогата со Адам Сендлер во „Happy Gilmor“. 
На следната страница погледнете го видеото од една негова улога. 

Обожавателите засекогаш ќе го паметат по неговата улога на негативецот со челични заби со името Ајкула, кој глумеше во филмот „Шпионот к

loading...
Loading...