ВИДЕО: Погледнете го мечот помеѓу Кро Коп и Иши

Боречките фанови во Јапонија овој викенд уште еднаш можеа да уживаат во настапот на Мирко Филиповиќ кој таму го ужива статусот на мало боженство меѓу бројните фанови.Овој пат успеа да стигне до победа против помладиот но секако доста опасен Сатоши Иши кој може да се пофали со олимписки златен медал.
Доколку не го следевте преносот на овој евент од Токио во живо на Fight Channel можете да надокнадите и да го видите ТУКА.Овој пат успеа да стигне до победа против помладиот но секако доста опасен Сатоши Иши кој може да се пофали со олимписки златен медал.
Доко

Пронајдете не на следниве мрежи: