Видео рецепт: Пилешко со лук и печурки во сос од бело вино

Уживајте во прекрасниот вкус на бавно готвено бавно готвено пилешко месо со лук, печурки и бело вино.Делимано 8 во 1 Пекачот ви овозможува да го потпржите и динстате месото во ист сад, за потоа да ги додадете течните состојки и бавно да го готвите неколку часа за да се зајакнат вкусовите. Ви го преставуваме овој вкусен рецепт во кој можете да уживате со вашето семејство. Рецептот можете да го најдете на najadise.mkДелимано 8 во 1 Пекачот ви овозможува да го потпржите и динстате месото во ист сад, за потоа да ги додадете течните со

Пронајдете не на следниве мрежи: