ВИДЕО: Што мајка ќе беше: Го заклучила детето во кола на 80 степени за да може да отиде…

Големо неверување следело откако се појавила мајката на 2-годишното девојче!Во последен момент девојчето било спасено од една полицајка која успеала да ја извлече од автомобилот.
Четвртокот попладне, на паркингот пред супермаркетот во Њу Џерси, минувачите слушнале плач на дете кое доаѓало од автомобил. Неколкумина се обиделе да го отворат прозорецот но безузпешно.
Рафаел Родригез, случаен минувач, се обидел да ја смири. Но како што тој изјавил, девојчето плачело и било мокро од високите температури.
„Беше многу мокра. Изгледаше како некој да истурил кофа вода врз неа“ – изјавил Рафаел.
Кога полицијата пристигнала, успеале да го скршат прозорецот и да го спасат девојчето. Процениле дека температурата во автомобилот сигурно изнесувала 80 степени!
Но, поголемото неверување се појавило кога пристигнала мајката со полка количка работи кои ги купувала.
Во тоа што го оставила детето во кола не гледа ништо лошо. Но, добила пријава за занемарување на дете, каде по девојчето морало да дојде нејзиниот татко.
Погледнете како изгледало спасувањето на девојчето:Во последен момент девојчето било спасено од една полицајка која успеала да ја извлече од автомобилот.
Четвртокот попладне, на паркингот пр

Пронајдете не на следниве мрежи: