Видео: Таа го победи стравот – Танцуваше со болничкиот персонал 2 минути пред тешката операција

Дебора Кохан боледува од рак на дојка, но е храбра жена која има вистинска желба за живот.На само неколку минути пред да оди на операција за отстранување на двете гради, Дебора се обиде да го победи стравот танцувајќи на песната „Get Me Bodied“ од Бијонсе.
Заедно со целата медицинска екипа од болницата во Сан Франциско, Дебора покажа храбри моменти кој го допреа светот.

На само неколку минути пред да оди на операција за отстранување на двете гради, Дебора се обиде да го победи стравот танцувајќи на песната „G

Пронајдете не на следниве мрежи: