Вкусни пржени лепчиња: Пробајте ги уште денес

Малку поинаков начин за приготвување на пржени лепчиња. Ова е доста калорично но премногу вкусно јадење.Потребни состојки:
500 г тост леб
250 г шунка
250 г гауда кашкавал
100 мл кечап
3 јајца
50 мл млеко
Постапка:
Тостот премачкајте го со кечап и врз него наредете кашкавал и шунка.
Преклопете па натопете во јајца кои сте ги изматиле со млеко.
Добро притиснете во тава на масло додека да зарумени од двете страни.
Уживајте!Потребни состојки:
500 г тост леб
250 г шунка
250 г гауда кашкавал
100 мл кечап
3 јајца
50 мл млеко

Пронајдете не на следниве мрежи: