Вкусно и брзо: Кока Кола колачи

Овој колач се приготвува многу брзо и едноставно.Потребни состојки:
600 г посни мелени бисквити
250 г маргарин/путер
200 г желе коцки
100 г чоколадо
100 г суво грозје
500 мл кока кола
200 г шеќер во прав
200 г шлаг
Постапка:
1.Во изматениот путер со шеќер додадете ги мелените бисквити (плазма). Потоа додадете сечкано желе, чоколадо и суво грозје.
2.Кока-колата додавајте ја постепено па соединете.
3.Обликувајте го колачот и украсете со шлаг. Можете да украсите и со овошје, по ваша желба.
 Потребни состојки:
600 г посни мелени бисквити
250 г маргарин/путер
200 г желе коцки
100 г чоколадо
100 г с

Пронајдете не на следниве мрежи: