Вкусно: Лепчиња во рерна

Loading...

Лепчињата во рерна може да ги јадете за појадок, како ужинка или за вечера. Се подготвуваат за 15 минути.Потребни состојки:
8-10 парчиња сув леб2 јајца150гр кисела павлака100гр сирењепо желба сусам и оригано
Начин на подготовка:
Јајцата, павлаката и сирењето изматете ги, па ставете ги преку парчињата со леб. Одозгора ставете сусам и оригано по вкус. Така подготвени, печете ги 10 минути во рерна. Послужете ги топли.Потребни состојки:
8-10 парчиња сув леб2 јајца150гр кисела павлака100гр сирењепо желба сусам и оригано
Начи

loading...
Loading...