Влатко Гроздановски се врати во Вардар

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец, Влатко Гроздановски, се врати во својот поранешен клуб Вардар.Гроздановски имаше успешни настапи во Азија, каде играше во тимот на Лиаонинг, одигра 25 натпревари, притоа постигна 3 погодоци, а во овој тим пристигна по заминувањето од Вардар пред две сезони.
Потоа следеше кратка авантура во ирански Персеполис, одигра 10 натпревари, притоа постигна 2 погодоци.Гроздановски имаше успешни настапи во Азија, каде играше во тимот на Лиаонинг, одигра 25 натпревари, притоа постигна 3

Пронајдете не на следниве мрежи: