ВОЈНА ВО ЈЕСЕНИЦЕ: Српските и Босанските навивачи се „ИСПОТЕПАА“

Според информациите, во Јесенице, Словенија, каде се одржува Европското Првенство во кошарка дошло до жестока пресметка меѓу српските и босанските навивачи.„Клик.ба“ пренесува дека дошло до огромен инцидент предизвикан од српските и босанските навивачи кои си ги одмериле физички своите сили.
Полицијата не реагирала веднаш, реагирала специјалната единица веднаш штом се започнало со фрлање на пиротехнички средства едни кон други од страна на навивачите.
Натпреварот меѓу селекциите на БиХ и Србија се игра денес со почеток од 17,45 часот.
Неофицијалните информации говорат дека се започнало со навивачите на српската репрезентација кои почнале да извикуваат „Нож. Жица, Сребреница…“.
Фото/Извор: klix.ba„Клик.ба“ пренесува дека дошло до огромен инцидент предизвикан од српските и босанските навивачи кои си ги

Пронајдете не на следниве мрежи: