Вознемирувачка содржина: По ова видео нема да ви текне да претрчате улица!

Две русинки се обиделе да претрчаат преку улица. Не го забележале камионот кој се приближувал со голема брзина.Камионот ги удрим на самата ивица од патот. За иронијата да е поголема на само 15 метри од местото на несреќата имало и пешачки премин.
Руските медиуми го објавија овој видео клип со апел и предупредување до сите – да внимаваат како ги минуваат улиците.
Несреќата била снимена со безбедносната камера на самиот камион.
Видеото кое има вознемирувачка содржина може да го погледнете на следната страна!

 

Извор: mkd-news.com

Пронајдете не на следниве мрежи: