ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Исламистите соблекле 250 сириски војници, ги терале да одат низ пустината и на крај брутално ги убиле!

Застрашувачкото видео ги покажува членовите на терористичката организација на Исламската држава како редат голи сириски војници, кои биле натерани да маршираат низ пустина пред да им бидат одземени животите.„Џихадистите во текот на вечерта погубија десетици сириски војници кои беа фатени во бегство, веднаш откако ИС ја освои воздушната база Табка“, изјави шефот на Опсерваторијата Рами, Абдел Рахман.
Погледнете го видеото:„Џихадистите во текот на вечерта погубија десетици сириски војници кои беа фатени во бегство, веднаш откако ИС ја освои воздушната база Табка

Пронајдете не на следниве мрежи: