Врбица Стефанов повеќе не е тренер на МЗТ

МЗТ Скопје остана без тренер откако синоќа Врбица Стефанов поднел оставкаКако што објави „Телеграф.мк“ актуелниот македонски шампион во Белград за мечот од 7.коло од АБА лигата отпатувал без Стефанов, а екипата ќе ја предводи Боби Митев.
Поранешниот македонски репрезентативец тимот од Аеродром го предводеше само пет натпревари. Причините за оставката засега не се познати.Како што објави „Телеграф.мк“ актуелниот македонски шампион во Белград за мечот од 7.коло од АБА лигата отпатувал без Стефанов, а екипа

Пронајдете не на следниве мрежи: