ЗА МАЛКУ ЌЕ НАСТАРАДАШЕ: Сакаше да скокне од мостот и да стане ЈУТЈУБ ХИТ!

За него велат дека е познат „јутјубер“, а сите ќе се сеќаваат на него по овој урнебесен и болен пад во Темза!Има седумнаесет години и се вика Шах Фајсал Шинвари, објавува разни лудости на најпопуларниот сајт за споделување на видео клипови. Но ова несомнено е најлудото видео кое го споделил. За малку ќе го изгубеше својот живот и тоа само затоа што сакал да стане славен со скок од мостот над реката Темза во Лондон. И сето тоа за да прослави достугнување на 25.000 претплатници на Јутјуб!
И успеал. Тој скокнал , но неговиот пад бил толку болен и непријатен  што сите зборувале само за тоа.
За храброста – оцена 5. Стил – оцена 0. Добива дополнителни 5 поени за претрпената болка …
Погледнете го видеото:Има седумнаесет години и се вика Шах Фајсал Шинвари, објавува разни лудости на најпопуларниот сајт за споделување на видео клипови. Но ова несомнен

Пронајдете не на следниве мрежи: