За САМО 15 минути направете евтин и вкусен ручек!

Добрата идеа злато вреди, тоа го знае секоја жена. Ви предложуваме идеја за ручек, која ќе ви заштеди време за подготовка, а освен тоа, ќе имате здрав и хранлив оброк за целото смејство.Потребно е:
2 големи тиквички
300г мелено месо
Маслиново масло
Сол
Бибер
50г кашкавал
1 главица кромид
Оригано
Подготовка:
Измијте ги тиквичките, но не ги лупете. Потоа, преполовете ги вертикално и издлабете им ја средината. Во чамчињата од тиквички, ставете го претходно подготвеното полнење од месо (на маслиново масло издинстајте го кромидот и додадете мелено месо и зачинете).
Се ставете во рерна на 250 степени 15 минути. Нарендајте кашкавал.Потребно е:
2 големи тиквички
300г мелено месо
Маслиново масло
Сол
Бибер
50г кашка

Пронајдете не на следниве мрежи: