Занимливости

Хороскоп

Најдобриот комплимент кој може да му го дадете на секој хороскопски знак

Нормално, најлесно е да му кажете на некој дека е убав/а, но најголемиот дел од знаците на Зодијакот им се радуваат на поинаков тип на комплименти. Дознајте кој е најдобриот […]

Занимливости

Обликот на вашиот нос открива многу за вас

Иако звучи помалку чудно, потврдено е дека формата на вашиот нос открива повеќе работи за вас, осносно за вашите карактерни особини. Познатиот професор Абрахам Тамир од Универзитетот Бен-Гурион во Израел […]

Автомобилизам

Дизел возилата може да бидат забранети поради загадувањето што го предизвикуваат

Одамна се води сериозна и жестока дебата на оваа тема. И се чини дека конечно разврската, судска е на праг. Градовите во Германија можат да започнат да ги забрануваат старите дизел […]

Занимливости

За шест месеци фатил четири лотарии и се збогатил за 6 милиони долари

На маж од Калифорнија навистина му се посреќи. За шест месеци е побогат за повеќе од шест милиони долари, играјќи четири лотарии. Антулио Мазариегос првата добивка ја освоил во ноември […]

Контроверзни фајлови

Дали е оправдан стравот од вакцинирање на децата?

По многу дебати, информации и дезинформации во врска со вакцинирањето на децата, родителите се ставени пред сериозни дилеми дали да ги вакцинираат своите деца или не?! Сите информации со кои […]

Занимливости

Купиле чинија на распродажба: Неколку години подоцна им донела заработка од неколку МИЛИОНИ ДОЛАРИ!

Секогаш постои доза на возбуда кај куќните распродажби, која речиси е невозможно да се објасни. Копајќи по старите кутии од минатото, може да најдете токму нешто што ви треба или да […]

Занимливости

Турски камионџија застана на сред пат за да заигра едно оро со тетовските матуранти

Честитки од нашата екипа до сите матуранти, а особено до матурантите од средното земјоделско училиште „Моша Пијаде“ од Тетово. Човекот е легендарен си застана со камионот си почна да си […]

Контроверзни фајлови

Знаете ли кој ја поседува вселената? Не е ниту Путин ниту Трамп

Знаете ли дека постои знаме на Интергалактичката унија? Не знаевте дека такво нешто постои? Е па постои. И многу повеќе… Денис Хоуп веќе 30 години тврди дека го поседува Сончевиот […]