ЗАСТРАШУВАЧКО: Навивачите на Галатасарај сакаат уште да убиваат!

Лудилото помеѓу навивачите на Галатасарај изгледа дека нема крај – наместо да се каат за убиството на навивачот на Црвена ѕвезда, Марко Ивковиќ, тие најавиле нови убиства!?Навивачите на истанбулскиот клуб најпрвин свиркале за време на едноминутниот молк за 25-годишното момче кое беше убиено со нож, а не помогнале ниту обидите на тренерот на Галатасарај, Ергин Атаман, да ги смири.
Навивачите на турскиот клуб на социјалните мрежи се фалат со нов транспарент, со кој јасно најавуваат нови убиства.
На знакот пишува: „Кој е следен?“
Под „Делије“ стои знак штиклирано, а тогаш „Гејт 7“ (навивачите на Олимпијакос), „Гробарите“ (Партизан) и ЦСКА Москва.

Atalarımıza karşı yaptığınız gibi biz tek siz hepiniz. @delije_net @UltrasGate7 @familyPARTIZAN pic.twitter.com/ZYSg0SGLx1
— Anadolu Yakası (@uAnadoluYakasi) November 23, 2014
Навивачите на истанбулскиот клуб најпрвин свиркале за време на едноминутниот молк за 25-годишното момче кое беше убиено со нож, а не помогнале ниту

Пронајдете не на следниве мрежи: