Здрава канадска салата од пилешко месо

Потполно фит оброкСостојки:
300гр пилешко филе
200гр авокадо
200гр шери домати
400р зелена салата
Пченка
50мл вода
50мл маслиново масло
4 лажички јаболков оцет
Зачин
Подготовка:
Пилешкото филе   убаво изладете го и исечете  го на коцки. Додадете ги  шери  доматите исецкани на парчиња, излупеното авокадо, сецканата зелена салата и  пченката. Измешајте и  убаво изладете. Маслото, водата и зачинот помешајте ги и  оставете да одстои 5 минути, па прелијте преку  салатата и  послужете.Состојки:
300гр пилешко филе
200гр авокадо
200гр шери домати
400р зелена салата
Пченка

Пронајдете не на следниве мрежи: