Земјотрес во Турција

Силен земјотрес утрово ја стресе Турција.Потресот на длабочина од 18 километри, бил со јачина од 4,5 степени според Рихтер, со епицентар во Измир и Маниса.
Посилен потрес утрово имало и во Бугарија, од 3,9 по Рихтер, со епицентар во Софија.Потресот на длабочина од 18 километри, бил со јачина од 4,5 степени според Рихтер, со епицентар во Измир и Маниса.
Посилен потрес утрово им

Пронајдете не на следниве мрежи: