ЗИМСКИ ТРЕНД: Што да облечете? Црно!

Оваа сезона, црната гардероба зачука на големите порти. Без оглед на тоа што црната облека била практична и секогаш добредојдена во гардероберот, оваа зима доминира во сите колекции. Најширок можен дијапазон – од црни чизми, фармерки, блузи, џемпери, кошули, дуксери, сакоа, јакни, капути, па се до шапки, торби и аксесоари. Модните креатори за оваа зима се потрудиле црната боја да биде составен дел од нивните најнови креации.
Достапна и шик, повеќе од кога било. Во црната облека ќе изгледате елегантно, секси и тренди, без оглед на тоа дали станува збор за гламурозна прилика или кежуал стрит лук.
Девојки, пробајте!Најширок можен дијапазон – од црни чизми, фармерки, блузи, џемпери, кошули, дуксери, сакоа, јакни, капути, па се до шапки, торби и аксесоари.

Пронајдете не на следниве мрежи: