БИЛА СИЛУВАНА И РОДИЛА ДЕТЕ НА 12 ГОДИНИ: Сите се ЗАЛЕДИЛЕ кога ги дознале резултатите од ДНК

Треса Мидлтон е тинејџерка од Англија која доживеала сурови работи од кои најверојатно никогаш нема да се опорави.

Имено, со оглед на тоа дека нејзината мајка била бездомничка, Треса пораснала во сиропиталиште. После тоа отишла во нов дом во Андал, Шкотска, каде живеела со нејзиниот брат.

– Се однесував како 20-годишна, иако имав само девет години. Почнав да пијам, да се дрогирам и да се дружам со постари луѓе – рекла тогаш Треса.

читајте пулс24

На нејзиното тело почнале да се забележуваат промени, а семеен пријател се посомневал дека е бремена , по што направиле тест кој бил позитивен.

Треса иако имала само 11 години сакала да роди дете. Силувањето никому не го спомнала, а по 2 години, кога детето било ставено на посвојување, со ДНК тест било утврдено дека таткото е брат на самата Треса, кој потоа бил осуден на 4 години затвор за силување.

Треса Мидлтон
Подоцна беше откриено дека нејзиниот брат Џејсон почнал сексуално да ја вознемирува од седумгодишна возраст.

Треса Мидлтон во моментот кога за прв пат ја држела на гради својата ќерка Аријана имала измешани чувства: неизмерна радост, но и тага и копнеж по девојчето кое морала да го даде на посвојување кога имала само две години.

И признава дека мајчинството по втор пат било горчливо искуство.

– Почувствував чиста среќа во моментот кога се роди Аријана. Зашто, имаше моменти кога мислев дека никогаш нема да имам друго дете – изјави тогаш Треса.


– Но, во исто време се чувствувам и виновна. Затоа што Аријана е со мене, а мојата постара ќерка не – вели таа и додава дека нејзината ќерка секогаш ќе знае дека има постара сестра.

– Веќе и кажувам за тоа, иако не може да ме разбере – рече таа.

Најголемата желба на Треса е Аријана да има нормално детство, да знае дека е сакана и безбедна.

Таа самата го немаше. Нејзината мајка, Трејси Талонс, била алкохоличар и наркоман, а Треса често се будела наутро плачејќи, додека нејзината мајка се опивала на забавите.

Треса Мидлтон
Оваа несреќна жена денес има 28 години и има само една желба.

– Се надевам дека еден ден ќе успеам да ја вратам ќерка ми! Сакам да знае дека ја сакам многу и би направил се за неа! Ќе биде ужасен ден за мене кога ќе дознае дека нејзиниот вујко е всушност нејзиниот татко. Се надевам дека нема да ми се налути… – рекла Треса.

Пронајдете не на следниве мрежи: