Вељко Ражнатовиќ откри непознати детали за своето семејство: Зборуваше за синот Исаија, а откри и кога доаша четвртото бебе (фото)

Боксерот и син на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, гостуваше во подкаст каде освен за спортот зборуваше и за својот приватен живот.Вељко од Белград се преселил во Тител, каде живее со семејството, а сега откри колку често ја посетува мајка си во главниот град на Србија.– Секогаш кога имам некои обврски во Белград, застанувам кај мајка ми. Мојата мила мамичка – рекол Вељко и открил дека ги оставил децата на нејзина грижа, заради малиот Исаија, а потоа признал како се справува со тоа.– Не и’ е првпат, многу ја бива во тоа – истакна Ражнатовиќ.Сопругата на Вељко, Богдана Ражнатовиќ, роди трето дете, уште еден син Исаија, а на прашањето дали ќе го прошири семејството за уште еден член, боксерот рече:-Сега сакам да одморам… А овој трет син дојде сосема непланирано – изјавил.Прослава за раѓањето на Исаија на ДедињеПо повод раѓањето на малиот Исаи беше организирана прослава во вилата на Дедиње.На прославата, која траеше до доцните вечерни часови, присуствуваа бројни јавни личности, меѓу кои беше и кумата на Светлана Цеце Ражнатовиќ, Вики Миљковиќ.Да потсетиме, Богдана Ражнатовиќ по третпат се породи со царски рез, а таа и Вељко го нарекоа својот син Исаија.

Пронајдете не на следниве мрежи: